SCHOOL GAMES – Velké finále

V pondělí 24. června 2024 se v prostorách sportovního areálu Svazácká v Ostravě-Jihu uskutečnilo velké finále sportovní akce SCHOOL GAMES. Této velké akce se zúčastnily základní školy obvodu Ostrava-Jih. Slavnostní zahájení bylo ve stylu Olympijských her v doprovodu mažoretek a vlajkonošů. Poté jsme si poslechli a zazpívali českou hymnu.

Po rozcvičce se sportovci vydali na svá sportovní stanoviště a vše mohlo začít. Své spolužáky a kamarády přišli podpořit žáci, kamarádi, učitelé a rodiče. Celkem se soutěžilo v sedmi disciplínách.

Naše škola měla svá želízka v těchto disciplínách:

atletika: dívky 8. – 9. třída

atletika: chlapci 8. – 9. třída

vybíjená: smíšené družstvo 3. – 5. třída

přehazovaná: chlapci 6. – 7. třída

Naše škola se v tak velké konkurenci neztratila a ve všech disciplínách, kterých jsme se zúčastnili, jsme skončili na medailových pozicích.

V atletice se mezi dívkami 8. – 9. tříd se žákyně Vendula Szijjártóová umístila na skvělém 2. místě.

V atletice mezi chlapci 8. – 9. tříd se žák Dominik Musil umístil na krásném 3. místě.

Smíšené družstvo ve vybíjené 3. – 5. tříd skončilo na krásném 2. místě.

Chlapci 6. – 7. tříd ve vybíjené obsadili skvělé 1. místo.

Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu, patří velké poděkování. Poděkování patří i těm, kteří je na dané disciplíny připravovali, a všem, kteří je přišli podpořit.

Pro soutěžící i pro fanoušky bylo celý den připraveno občerstvení a doprovodný program formou fanzóny, kde byla spousta her, soutěží, chill zóna, skákací hrady, parkúrové centrum.

Andrea Děcká