Řemeslo má zlaté dno 8. 10. 2024

Žáci 9. B se 8. 10. 2024 zúčastnili interaktivní soutěže v praktických dovednostech určené pro žáky 9. tříd základních škol. V šestičlenných týmech si žáci ověřili své schopnosti a dovednosti při plnění praktických úkolů ve studijních oborech odborných škol a učilišť.

Doprovodný program zajišťovali zaměstnavatelé, kteří žákům nabídli informace o pracovních pozicích a jejich uplatnění v praxi.

V rámci naší třídy jsme vytvořili dva týmy ve složení R. Burianová, J. Lasztuwka, P. Lomonos, M. Kobylskyi, B. Michalová a V. Szijjártóová; M. Klimčíková, L. Pulková, A. Pavlištíková, V. Rygiel, S. Horváth a V. Dornai.

Každý tým startoval u jiného stanoviště a postupně vystřídal všechna stanoviště v pořadí (1–18). Na splnění každého úkolu měl tým maximálně 5 minut, na přesun k dalšímu stanovišti maximálně 1 minutu. Týmy získávaly body za splnění úkolu a spolupráci v rámci týmu. Bodovací listinu musely odevzdat v přesně určeném čase v informačním centru, v opačném případě byly diskvalifikovány. Vyhlášení výsledku proběhlo na pódiu a byly rozdány zajímavé ceny.

Naši žáci ve složení R. Burianová, J. Lasztuwka, P. Lomonos, M. Kobylskyi, B. Michalová a V. Sziijártóová se umístili na krásném třetím místě.

Mgr. Pavlína Bartková