První pomoc 14. 10. 2024

Dne 14. 10. 2024 žáky 9. ročníku navštívila v rámci projektového dne první pomoci p. Šigutová ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, která děti provedla zásadami první pomoci.

Žáci se v tomto minikurzu naučili základy poskytnutí laické první pomoci, tedy konkrétně: jak někomu pomoci s minimem základních pomůcek, jaké informace od vás budou chtít na lince tísňového volání, jak zabezpečit místo nehody, provést kontrolu základních životních funkcí, jak provádět základní kardiopulmonální resuscitaci, co dělat v případě bezvědomí, tepenného a žilního krvácení, krvácení z nosu a mnoho dalšího. Žáci se také dozvěděli o výhodách nainstalování mobilní aplikace pro tísňová volání Záchranka.

Součástí byl samozřejmě i praktický nácvik s využitím nejrůznějších pomůcek.

Mgr. Pavla Bártková