Dne 21. června 2024 se žáci třídy 8. B vydali prozkoumat druhé největší město v České republice. Program začal v 9 hod. únikovou hrou v zábavním vědeckém parku VIDA science centrum v blízkosti brněnského výstaviště. Cílem únikové hry bylo získat čtyřmístný kód, který hráčům umožní dostat se ven z uzamčené místnosti. K získání kódu je potřeba správně vyřešit alespoň deset z třinácti tajemných „Black boxu“. Při jejich řešení žáci ve tříčlenných týmech využívali logické myšlení, fyzikální principy i analytické myšlení. Z místnosti, kde byl odpočítáván čas do výbuchu, se podařilo uniknout devíti hráčům z dvaceti. Hra rozvíjela týmovou spolupráci a komunikaci, využití teoretických poznatků v praxi, kombinování znalostí při řešení úkolů, práci s časem, rozhodování a trpělivost. Po ukončení hry si žáci prohlédli expozici, kde na ně na ploše přes 6200 m² čekalo přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum a Venkovní expozice.
Po obědě se celá třída přesunula do jiné části Brna, k Brněnské přehradě a její parní dopravě. Parník je loď poháněná parním strojem či parní turbínou. Žáci se na tomto plavidle projeli po Brněnské přehradě, což bylo samo o sobě zážitkem. Brněnská přehrada je rozlohou největší dílo na řece Svratce a v rámci plavby si toto dílo žáci prohlédli spolu s nádhernou okolní přírodou tvořenou z větší části Podkomorskými lesy. V rámci polytechnického vzdělávání, rozvoji matematické a čtenářské gramotnosti vyplňovali pracovní listy týkající se lodní dopravy na Brněnské přehradě. Pomocí vlajkové námořní abecedy vyluštili zprávu a poslali odpověď nazpět, pracovali s mapou, s jízdním řádem, geometrickými a matematickými veličinami, logikou a museli dávat pozor a odpovídat na otázky týkající se okolí (názvy lodí apod.). Parník třídu dopravil k hradu Veveří. Žáci vystoupali kopec k hradu a následovala samostatná prohlídka celého areálu, všech nádvoří, včetně vstupu na Prachovou věž (Hlásky), ochozu Přihrádek, šatlavy, hradního mostu, gotické hradní kaple sv. Prokopa, bývalé konírny atd. Z hradu Veveří do centra města se třída přesunula pomocí parníku, tramvaje a nohou. V centru města žáci viděli mimo jiné katedrálu svatého Petra a Pavla, brněnský orloj na náměstí Svobody, Zelný trh. Zde měli žáci také rozchod a ve 20 hod. odjížděli z hlavního nádraží směr Ostrava unavení, ale spokojení.
Akce se mohla uskutečnit také díky laskavému přispění Statutárního města Ostravy prostřednictvím grantu Talentmanagement.